Son Makaleler

 • Cannes 2015 festivalinde ödül alanlar

   

  Bu yıl 68. defa sinema severlere kapılarını açan Cannes film festivali'nin 20915 maratonunda da nihayet sona gelindi. 13-24 Mayıs tarihleri arasında sinema severlere dolu dolu bir seçkiyle merhaba diyen festivalde, büyük ödüller de nihayet sahiplerini buldu! Gecenin yıldızı ise; Jacques Audiard'ın yönetmenliğini üstlendiği ve seyirciden de büyük beğeni toplayan Dheepan oldu!

  Festivalde kazanan isimlerin tamamı ise şu şekilde;

  Palme d'or (Altın Palmiye)

  Dheepan (Jacques Audiard)

  En İyi Yönetmen

  Hou Hsiao-Hsien (The Assassin)

  En İyi Senaryo

  Chroric (Michel Franco)

  En İyi Erkek Oyuncu

  Vincent Lindon (La Loi Du Marche)

  En İyi Kadın Oyuncu

  Rooney Mara (Carol)

  Emanuelle Bercot (Mon Roi)

  Jüri Özel Ödülü

  The Lobster (Yorgos Lanthimos)

  Grand Prix Ödülü

  Son Of Saul (Laszlo Nemes)

  Camera d'or (Altın Kamera)

  La Tierra Y La Sombra (Cesar Augusto Acevedo)

  En İyi Kısa Metrajlı Film

  Waves'98 (Ely Dagher)

   

  Devamı..
 • Kanal D'nin Yeni Dizisi Güneş'in Kızları Haziran'da ekranlarda

  Yaz ekranlarının yerli dizileri yavaştan yüzünü göstermeye başladı. Yazlık şehirlerde çekimlerine başlanan ve daha sonra İstanbul'a taşınan diziler kervanı, Haziran ayı içinde yayınlanmaya başlayacaklar.

  Bu dizilerden bir tanesi de Emre Kınay'ın başrolünde olduğu Güneş'in Kızları. Eski dizisi Güneş'i Beklerken ile isim benzerliği, reyting başarısına yansır mı, hep beraber göreceğiz...

  Kanal D'de başlayacak olan Güneş'in Kızları, 3 kız çocuğu sahibi bir edebiyat öğretmeninin hayatla mücadelesini konu alıyor. Çocuklarına iyi bir gelecek sunmak isteyen Güneş, İstanbullu işadamı Haluk Mertoğlu'nun evlilik teklfini kabul eder ve çocuklarıyla beraber İstanbul'un yolunu tutar. Ancak Mertoğlu Ailesi'nin hayatı mükemmel değildir ve Güneş ile kızlarının gelişiyle geçmişin tozlu sırları gün yüzüne çıkar...

  Emre Kınay ve Evrim Alasya'nın başrollerini paylaştığını dizinin kadrosunda Tolga Sarıtaş, Burcu Özberk, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Meltem Gülenç, Funda İlhan, Teoman Kumbaracıbaşı, Süreyya Güzel, İrem Helvacıoğlu, Sarpcan Köroğlu, Kanat Heparı, Sarper Arda gibi isimler bulunuyor. Yapımını Süreç Film'in, yönetmenliğini Sadullah Celen'in, senaristliğini de Deniz Dargı ve Cenk Boğatur’un üstlendiği Güneş'in Kızları, Haziran ayında izleyicilerle buluşacak.

   

  Devamı..
 • Beni de Götür 5 Haziran’da Sinemalarda

  Hayatının akışını elinde tutamayan kadınların dramına odaklanan Beni de Götür izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

   

  Komedi filmlerinden ve dizilerden tanıdığımız Vural Çelik'in başrolünde oynadığı " Beni de Götür" kadının toplumsal konumunun önemine vurgu yapan etkileyici bir dram.

  Yönetmenliğini Avni Kütükoğlu'nun yaptığı filme Vural Çelik'e Çiğdem Suyolcu, Gürol Güngör, Hakan Türkşen, Mehmet Esen gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor.

  Beni de Götür bir yandan baş karakter Ayşe’nin dramına odaklanırken bir yandan da genel mutsuzluk üzerinden herkesin kaderini anlatıyor. Hayatlarını ellerinde tutamayan kadınların dramına odaklanan Beni de Götür 5 Haziran’da sinemalarda.

   

  Devamı..
 • Türkiye Tarihinin En Çok İzlenen filmi "Hızlı ve Öfkeli 7"

  Serinin yeni bölümü Hızlı ve Öfkeli 7 filmi rekor kırarak, Türkiye'nin en çok izlenen yabancı filmi oldu.

   

  Başarılı yönetmen James Wan tarafından yönetilen ve dünya çapında büyük bir gişe başarısı yakalayan Hızlı ve Öfkeli 7 filmi Türkiye'de de rekorları kırmayı başardı. Yapım 4 Mayıs 2015 itibariyle 2.847.570 kişi sayısına ulaşarak 30.928.230 TL hasılat elde etti. Bu sayede Titanik filminin 17 yıllık tahtını devirip, Türkiye'de tüm zamanların en çok izlenen filmi oldu. Son rakamlarra göre ise ülkemizde tüm zamanların en iyi haslat yapan ilk 10 filmi arasında yerini alan Hızlı ve Öfkeli 7 filmi, kişi sayısına göre en iyi ilk 20 film arasında yer alıyor. Fenomen haline gelen serinin yeni bölümü Hızlı ve Öfkeli 7'de Vin Diesel, Paul Walker ve Michelle Rodriguez gibi ünlü isimler yer alıyor. Hızlı ve Öfkeli 7 filmi Türkiye'deki vizyon macerasına halen devam ediyor.

   

  Devamı..
 • Kopenhag Türk Film Festivali Başlıyor!

  3. Kopenhag Türk Film Festivali 7 Mayıs günü itibariyle sinemaseverlerle bir araya gelecek.

  Bu yıl 3 kez düzenlenecek olan Kopenhag Türk Film Festivali seyircisi ile 7 - 13 Mayıs tarihleri arasında buluşacak. Kopenhag kentindeki Atlas sinemasına gerçekleşecek festival kapsamında Türk sinemasının son dönem başarılı filmleri sinema aşıklarıyla bir araya gelecek. Bunlar arasında ise Güvercin Uçuverdi, Mucize, Mandıra Filozofu İstanbul, Son Mektup, Selam Bahara Yolculuk, Niyazi Gül Dörtnala ve Öğrenci İşleri gibi filmler bulunuyor. Danimarka'da yayımlanan Opinionen Gazetesi ve Danimarkhaber.dk haber sitesi tarafından organize edilen etkinliğe Danimarka Film Enstitüsü destek veriyor.

  Gösterim programı ise şu şekilde:

  • 7 Mayıs Perşembe: Güvercin Uçuverdi
  • 8 Mayıs Cuma: Mucize 9 Mayıs Cumartesi: Mandıra Filozofu İstanbul
  • 10 Mayıs Pazar: Son Mektup 11 Mayıs Pazartesi: Selam Bahara Yolculuk
  • 12 Mayıs Salı: Niyazigül Dörtnala 13 Mayıs Çarşamba: Öğrenci İşleri (Gala)

   

  Devamı..